Без разочарование: Мъри, Йокич, Портър Джуниър водят Нъгетс до победа със 142-121 срещу Юта Джаз с къси играчи
AP News | 2024-03-10 | 06:40:33

ДЕНВЪР (AP) — Майкъл Малоун не трябваше да се тревожи за своя център-суперзвезда и потенциално разочарование, когато Денвър Нъгетс се изправиха срещу Юта Джаз с къси играчи.

Никола Йокич игра през натъртена дясна ръка, която го попречи да стреля, а Джамал Мъри вкара 37 точки, помагайки на Нъгетс да победят Джаз със 142-121 в събота вечер.

Йокич имаше 26 точки, шест борби и осем асистенции, а Майкъл Портър младши добави 19 точки за Денвър.

Нъгетс водеха с цели 39 точки през първото полувреме, което им помогна да издържат на спад през третото тримесечие.

Джазите вкараха толкова точки през третото, колкото и през първото полувреме.

Зад 78-44 на полувремето, Джаз надиграха Денвър с 44-24 през третата четвърт но не можаха да намалят дефицита си под 14 точки, дори срещу резервите на Денвър, които играха през по-голямата част от четвъртото тримесечие.

Кейонте Джордж поведе Юта с 29 точки и подхрани скока на Джаз през третата четвърт, което го направи по-уважаван и накара разпродаващата се тълпа да бръмчи за потенциален исторически срив.

Нагетс отправиха 14 от 20 далечни удара преди полувремето. След като бяха изпреварени с 20 точки през третата четвърт, Нъгетс се пренастроиха на почивката и играха по-добре и в двата края през четвъртата четвърт, за да подобрят резултата си до 8-1 след почивката в Мача на звездите.

С победата Денвър се приближи на половин мач от лидера на Запада Оклахома Сити, който не беше игран в събота вечерта.

Нъгетс постигнаха победа със 115-109 над Бостън Селтикс в четвъртък вечер това им даде победа за сезона от лидерите на Източната конференция, така че Малоун се притесняваше, че отборът му ще претърпи емоционално разочарование.

„Лесно е да станеш най-добрият отбор в НБА,“ каза Малоун един час преди началото. „И Бостън е секси мач.“

Този не е такъв.

„Тази вечер е различно. Играете срещу отбор, който е на 5½ мача от играта без Лаури Марканен (натъртване на дясното бедро), те нямат All-Stars“, каза Малоун. „Те играят срещу много момчета, за които нашите играчи вероятно дори не знаят – Те не знаят кой е Брис Сенсабо.“

Така че, Малоун каза, че ще продължи да убеждава, че причината защитаващите титлата на НБА да се търкалят е, че „не ни интересува срещу кого играем; ние се погрижихме да играем според нашите стандарти.“

Джаз: домакин на Бостън във вторник вечер.

Нъгетс: домакин на Торонто в понеделник вечер .